Pro oddíl Fénix

Pracujeme na aktualizaci...  

 

Den zamyšlení "Thinking day" 

22. února slaví už více než 80 let 40 milionů skautů a skautek na celém světě Den zamyšlení – „Thinking day“. V posledních letech se tento den stal nejen oslavou velkého skautského svátku, ale také ohlédnutím za okolním světem. Letošním tématem Dne zamyšlení je „Zastavme šíření AIDS, malárie i dalších onemocnění.“

Den zamyšlení, se slaví na celém světě – a v každé z 217 zemí, kde skauting existuje, trochu jinak. V České republice se skauti scházejí, slaví svůj velký svátek, zpívají, ale také hrají hry s mezinárodní tematikou.

„Den zamyšlení vnímáme především jako příležitost ukázat dětem svět jinýma očima. Právě díky hrám s globální tématikou mají děti šanci nahlédnout do jiných zemí a zjistit, jak se v nich žije, jaké mají problémy. To jim pomáhá nejen pochopit obyvatele jiných zemí, ale také zamyslet se nad globálními problémy lidstva, vědět, jak pomoci i kde najít informace,“ uvedla Veronika Horová, zahraniční zpravodajka.

Libanonské skautky pečou koláčky a ty pak prodávají v nákupních centrech. Utržené peníze použijí na rozvoj a osvětu o nemocech AIDS. Jiný skautský oddíl v Polsku se zúčastnil iniciativy Červeného kříže „Zastavme malárii.“ Kromě toho, že děti samy zjišťovaly, jaká situace v zemích 3. světa je a kde jsou příčiny problémů, aby se v situaci orientovaly, rozhodly se zahájit sbírku na nákup 10.000 sítí proti moskytům, které budou distribuovány v Keni a Ugandě.

Dvaadvacátý únor se stal velkým skautským svátkem a všichni skauti na celém světě se otevírají celému světu. Právě zde využívají svoje kontakty na skauty z jiných zemí, které získali na různých mezinárodních akcích, jako třeba jamboree – mezinárodní setkání skautů. To všechno napříč národy, etniky, přes hranice států i náboženství. 22. února je nejen datem narození prvního skauta na světě – zakladatele světového skautingu Roberta Baden?Powella – ale ve stejný den, i když o 32 let později, se narodila pozdější světová šéfka skautek a také Powellova žena, Olave Baden-Powellová.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy má také mnoho významných osobností, a v roce 2007 oslavilo sto let od začátku své existence.

zdroj: Informační servis ADAM.cz

Zde  si můžete stáhnout plakátek k Velké zimní střediskové soutěži talentů! 

 

 

Zde naleznete video z našeho vánočního vystoupení - scénka "O Vznešené ježibabě" 

 

 

Zde naleznete fotografie z našich akcí a výletů!

 

Informace k výstupu na vrchol Mount Everestu

 

Výstup na Mount Everest

cíl: dobýt vrchol tak, aby se k němu dostala celá výprava - spolupráce

prostředky k zisku převýšení: body za výpravy, hry na akcích a speciální úkoly

K tomu, aby se člověk mohl dostat do základního tábora, potřebuje

a)     povolení Nepálské vlády za 20b

b)     horolezeckou výstroj za 10b

c)     proviant za 5b

Po startu se pohybuje každý sám za sebe. Přestup do dalšího úseku je spojen se samostatným úkolem.  V úseku Stěna Lhoce již musí všichni v družině lézt pohromadě v rámci jednoho úseku. Dále dobytí určitého úseku dělá skupina vždy dohromady skupinovým úkolem.

Trasa se skládá celkem z 6ti úseků. 

Převýšení o jeden stupínek dosahujete za 10 získaných bodů. 

Bodování

 

SPECIÁLNÍ  ÚKOLY: 

         - napiš zápis ze schůzky a pošli ho na sodzik(zavinac)seznam.cz (zavináč se píše normálně) - můžeš dostat až 5b

         - napiš zápis z výletu - můžeš dostat až 10b 

         - napiš medajlonek o sobě - za 5b 

         - účast na sportovní soutěži v termínech mimo naše akce - 10b

         - splnění podmínky ve stezce - 3b 

 

 ÚČAST:

       za každou schůzku získáváte 5b + dalších možných 5 za hry a výzbroj. 

-        za každý výlet dostáváte 10-30b podle toho na kolik je výlet dní

-        za účast na uměleckých soutěžích získáváte 2b + podle umístění až 5b

- speciální úkoly budou zadávány vždy na schůzkách a za ně můžete získávat také množství bodů

 

Kdo to nakonec dokáže a dostane se až na vrchol?